Recenzia Bilt Hamber Korrosol

Recenzia Bilt Hamber Korrosol

Bilt Hamber

Bilt Hamber Korrosol

je anglický výrobca autochémie a príslušenstva. Vlastnia svoje laboratória, kde vyvíjajú a testujú svoje produkty, takže nie sú to tzv. prebalovači. Mám túto značku rád pretože vyrábajú veľmi účinné produkty a s väčším dôrazom na funkčnosť a nie na estetikou ich obalov (ako je to zväčša u menej kvalitnejšej konkurencie). Ani pri jednom produkte od Bilt Hamber som nebol sklamaný a nebolo to inak ani pri Korrosole.

Korrosol

Korrosol je veľmi silný ale zároveň aj šetrný odstraňovač poletavej alebo náletovej hrdze. Má veľmi silnú krvavo červenú farebnú reakciu pri strete s hrdzou. Môže sa používať ako na chemickú dekontamináciu laku tak aj na čistenie diskov. Pri jednom teste čističov diskov som do porovnania zahrnul aj Korrosol a bol suverénne lepší ako niektoré čističe priamo určené na disky. Môže sa používať na všetky typy povrchov (lak, sklo, kolesá). Stačí ho jednoducho nastriekať, počkať 4-5 minút a potom spláchnuť prúdom vody. Pri kolesách môžete použiť štetec alebo kefu pre narušenie povrchu špiny aby sa Korrosol dostal všade. Korrosol je pH neutrálny tzn. že neublíži laku vášho auta a môžete ho používať hoc aj na trávniku. Čo z Korrosolu robí pre mňa jednotkou na trhu je jeho pomer cena/kvalita. Liter Korrosolu sa dá zohnať za príjemných 19€ čo z neho robí jeden z najlacnejších odstraňovačov hrdze.

Bilt Hamber Korrosol čistič diskov

Jediná chybička Korrosolu je v tom že v uzavretom priestore veľmi zapácha. Aj keď sa to výrobcovia snažia zakryť zvláštnou žuvačkovo-višňovou vôňou, práca v uzavretých priestoroch je veľmi nekomfortná. Na druhej strane väčšina produktov určená či už na odstraňovanie náletovej hrdze alebo čističe diskov dosť výrazne zapácha takže je to asi normálne.

Klady:
+ výborne odstraňuje náletovú hrdzu
+ výborne čistí disky (lepšie ako niektoré produkty určené na disky)
+ litrové balenie
+ pomer cena/výkon asi najlepšie na trhu

Zápory:
– v uzavretom priestore zapácha

Vo videu nižšie si môžete pozrieť aplikáciu a účinnosť Korrosolu.

Bilt Hamber Korrosol

20€
10

Cena

10.0/10

Kvalita

10.0/10

Výhody

  • výborne odstraňuje náletovú hrdzu
  • výborne čistí disky (lepšie ako niektoré produkty určené na čistenie diskov)
  • litrové balenie
  • pomer cena/výkon asi najlepšie na trhu

Nevýhody

  • v uzavretom priestore zapácha

Pridaj komentár