K2 Roton

K2 Roton

K2 Roton | WAX Maj Rajd

Popis produktu

Čisté a lesklé ráfiky sú ideálnym doplnkom dokonale vyzerajúceho auta. Preto sme vytvorili vysoko účinnú a bezpečnú kvapalinu na čistenie všetkých typov ráfikov – oceľ, hliník, chróm a lakované. K2 ROTON pôsobivým spôsobom odstraňuje všetky pretrvávajúce nečistoty vrátane usadenín z brzdových doštičiek a cestnej nečistoty, čo vedie k zafarbeniu aplikovanej kvapaliny na červeno. Čistenie diskov s ROTON-om je mimoriadne rýchle, účinné a nevyžaduje žiadne úsilie. Nečistoty sa odstránia bez rizika poškriabania čisteného povrchu. Môže sa použiť aj na ráfiky cestných motocyklov. Ako používať ROTON? Pred použitím výrobku skontrolujte, či je povrch chladný na dotyk. Rovnomerne rozprašujte výrobok na celý čistený povrch. Nechajte pár minút pôsobiť. V čase nanášania aplikácie je kvapalina bezfarebná. Reakciou s nečistotami sa stáva červenou, čo znamená, že došlo k rozpusteniu nečistôt (pri niektorých druhoch nečistôt je možné krátke sfarbenie na zeleno). Aby ste odstránili nečistoty z ťažko dostupných miest, na čistenie diskov použite kefu, prípadne hubku a opláchnite silným prúdom vody.

Hodnotenie

Značku K2 som dlhý čas v internetových eshopoch prehliadal už len kvôli cenovke. Pri kvalitných výrobcoch ako Gyeon, CarPro, Bilt Hamber som totižto zvyknutý, že kvalitné čističe diskov a požierače brzdového prachu a náletovej hrdze stoja od 15€ za 500 ml. No K2 Roton má cenovku okolo 4€ za 700 ml čo vo mne zbudzovalo veľkú nedôveru. Až po prečítaní pár veľmi kladných príspevkov na Facebooku od kolegov z fachu som sa rozhodol tento produkt vyskúšať. Testoval som ho na diskoch aj na laku, keďže výrobca v tvrdí že ho môžete použiť aj na dekontamináciu laku.

Aký je Roton?

Musím povedať že aj po prečítaní kladných recenzií na tento produkt som zostával stále skeptický. Predsa nemôže byť možné aby čistič diskov za 4 € fungoval. Ale on naozaj funguje. Ako čistič diskov s prihliadnutím na cenu je excelentný. Za 30€ môžete zohnať 5 litrov tohoto čističu a máte na dlhú dobu vystaráno. Čistý veľmi dobre aj bez použitia štetcov, kefiek a iného príslušenstva. Dosť ma prekvapil jeho nevýrazný zápach(napr. oproti Sonax Xtreme Wheel Cleaner Plus), čo je pri čističoch diskov obrovské plus. Je možné že pre dokonalo čisté disky ho budete musieť aplikovať viac než jeden krát, ale za tú cenu v pohode aj 3 krát :).  Neberiem však do hodnotenia jeho dekontaminačné vlastnosti, keďže to nie je produkt priamo určený na dekontamináciu ale môže byť na ňu použitý. Myslím si že pre hobby detailérov alebo ľudí, ktorých baví umývanie áut a nechcú investovať veľa peňazí do vybavenia je toto tá správna cesta. Pre profíkov, ktorý potrebujú rýchle a perfektné výsledky sa moc nehodí.

Dole prikladám aj videá z testovania takže si ho môžete pozrieť v priamom prenose.

Test na diskoch

Prvý krok testu boli samozrejme disky, na ktorý je produkt primárne určený. Roton som iba nastriekal a nechal pôsobiť. Nerozotieral som ho štetcom ani kefkou, kvôli lepšej predstave čo dokáže. Po prvej aplikácii môžeme pozorovať že na vrchnej časti nechal niektoré miesta špinavé ale výsledok je uspokojivý.

 

 

 

 

 

 

Test na laku

Testovanie na laku prebiehalo štandardne. Najprv sa auto umylo a vysušilo a následne aplikoval Roton. Test prebiehal na predných dverách. Pre lepšie porovnanie som dvere rozdelil vertikálne na polovicu a súčasne s Rotonom som použil Bilt Hamber Korrosol. Na ľavom obrázku je Korrosol a na pravom Roton. Ako je už na prvý pohľad vidieť Roton v porovnaní s Korrosolom prepadol na plnej čiare.

 

K2 Roton

8.5

Cena

10.0/10

Kvalita

7.0/10

Výhody

  • čistiace schopnosti
  • cena
  • zápach
  • 700 ml balenie

Nevýhody

  • slabé dekontaminačné schopnosti

Pridaj komentár