Optimum No Rinse

Optimum No Rinse

Popis produktu

Tento revolučný výrobok umožňuje umyť auto kdekoľvek bez potreby hadice, iba s použitím cca 7 litrov vody. Produkt umožňuje automobil jednoducho, rýchlo a legálne – kedykoľvek a kdekoľvek, napríklad na ulici pred domom, na záhrade, v kempe, na zraze, v zime v garáži.

Je natoľko sofistikovaný, že umožňuje začať umývať suchý automobil bez nutnosti predumytia. Pre maximálne šetrné umývanie výrobca doporučuje pre umývaním zvlhčiť povrch tlakovým rozprašovačom. I v prípade extrémneho znečistenia, kedy je predumytie nevyhnutné, stále ťažíte z unikátnych vlastnostní produktu: eliminácia záverečného oplachu, nižšie riziko poškriabania, ochrana behom sušenia, predĺžená životnosť vosku a vysoký lesk.

Bezoplachové umývanie

Firma Optimum Polymer Technologies, skrátene Optimum je firma s dobrými, jednoduchými a skvele fungujúcimi produktami. Vyznačujú sa jednoduchou aplikáciou a dobrou výdržou. Podobne je na tom aj autošampón Optimum No Rinse. Je to veľmi univerzálny výrobok, ktorý sa dá využiť hneď niekoľkými spôsobmi:

 • Clay lubrikant riedenie 60 ml do 4 l vody
 • Detailér riedenie 180 ml do 4 l vody
 • Autošampón 30 ml do 7 l vody

Keď som videl prvé ukážky tohoto autošampónu, behali mi zimomriavky po chrbte. Žiadne navlhčenie, žiadne predumytie, rovno s mokrou hubou na zaprášené auto. Neveril som tomu že môže umyť auto bez škrabancov. A keď niečomu neverím tak si to musím skúsiť sám, tak som si jeden kúpil aby som ho mohol testovať doma a čuduj sa svete, naozaj funguje. Môžete sním umývať samostatne alebo ho pridať k inému šampónu. Jeho výhodu vidím hlavne pokiaľ chcete umývať napríklad v garáži, kde nie je voda alebo v chladných mesiacoch, keď si napustíte do kýbliku teplú vodu a môžete umývať.

Navlhčenie s Optimum no rinse
Navlhčenie s postrekovačom
Zotrieť s handrou namočenou v Optimum
Zotrieť s handrou namočenou v Optimum
Vysušiť
Vysušiť

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja ho používam keď sa mi nechce rozťahovať hadicu alebo nemám čas na nejaké veľké umývanie. Stačí pridať do 7-8 litrov vody 30 ml šampónu, k tomu buď jeden veľký mikrovláknový uterák alebo viacej menších utierok plus jeden sušiaci uterák. Ja si ešte panel vždy pred umývaním navlhčím tlakovým postrekovačom, kde mám tak isto nariedený Optimum No Rinse, tento krok však nie je nutný ale odporúčam ho robiť. Následne namočím mikrovláknovú utierku do vedra so šampónom, zľahka vyžmýkam, dva krát preložím a rovnými nie krúživými pohybmi zotieram špinu z auta. Tu je dôležité povedať aby ste to robili s čo možno najmenším tlakom na utierku. Radšej prejdite po panely viac krát a bez tlaku ako raz a s tlakom. Ak sa vám zdá panel dostatočne čistý zoberte sušiacu utierku a vysušte panel do lesku. Takto postupujeme panel po panely na celom aute.

optimum no rinse

Po mojom prvom umývaní som spozoroval príjemný bonus tohoto produktu a to je ten že auto necelé 2 týždne “tvárilo” ako navoskované. Robili sa na laku krásne guľôčky vody a skvele odtekala preč.

Minimálnu výbava, ktorú budete potrebovať na bezoplachové umývanie:

 1. cca 10 l kýbeľ
 2. postrekovač (zoženiete v každom záhradníctve alebo železiarstve)
 3. mikrovláknovú utierku alebo špongiu na umývanie
 4. sušiaci uterák

Aby som to zhrnul: Optimum No Rinse je výborný výrobok s krásnou žuvačkovou vôňou. Dobre funguje a mal by sa používať hlavne na menej znečistených povrchoch. Jeho uplatnenie vidím v situáciach kedy nemáte prístup k vode alebo nemáte čas rozmotávať hadice prípadne wapku. Polyméry obsiahnuté v šampóne obaľujú špinu čím zabezpečujú jej bezpečné odstránenie z povrchu karosérie bez škrabancov. Má aj veľmi dobré lu brikačné vlastnosti čo dokazuje hladučkým kĺzaním špongie alebo handry po laku auta a taktiež možnosti použitiu produktu ako clay lubrikantu.

Viac o bezoplachovom umývaní sa môžete dozvedieť TU

Optimum No Rinse

27€
8.5

Cena

8.0/10

Kvalita

9.0/10

Výhody

 • menej potrebného vybavenia
 • nezanecháva škvrny po vodnom kameni
 • nemusí sa oplachovať
 • nižšia spotreba vody
 • možné použiť skoro všade

Nevýhody

 • drahší ako klasické šampóny
 • horšie odstraňuje silnejšiu špinu

This Post Has One Comment

Pridaj komentár