Recenzia SONAX XTREME wheel cleaner Plus

Recenzia SONAX XTREME wheel cleaner Plus

Popis produktu

SONAX XTREME wheel cleaner Plus – vysoko kvalitný a špeciálny prípravok určený pre odstránenie usadených nečistôt ako z oceľových diskov, tak z diskov z ľahkých zliatin. Odstraňuje prach z brzdového obloženia, mastnotu a iné prevádzkové znečistenie.
Vysoko účinný špeciálny čistiaci prostriedok bez obsahu kyselín pre všetky typy oceľových a ľahkých zliatinových kolies. Jednoducho odstraňuje aj najsilnejšie nečistoty, ako je brzdový prach, zvyšky oleja a gumy a iné cestné nečistoty,Nielenže je mimoriadne efektívny ale aj bezpečný.
Je PH neutrálny, je bezpečný na všetky typy kolies, vrátane hliníka, chrómu a dokonca aj leštené ráfiky.
Je tak efektívny, že kolesá dokonca nevyžadujú kefovanie, ale ak to bude potrebné, všetko, čo bude vyžadovať, je mäkká kefka aby sa rozmazali všetky zostávajúce kúsky špiny.

Hodnotenie

Od tohoto čističa ako aj od všetkých produktov značky Sonax vždy očakávam perfektný výkon. Bolo to tak aj pri SONAX XTREME wheel cleaner Plus? Môžem povedať že áno, avšak sú tu malé nedostatky, ktoré som pri tomto produkte nečakal. Za prvé je to jeho nie moc príliš silná schopnosť rozkladať kovové častice usadené na disku. Výrobca deklaruje že rozpúšťa brzdový prach a železitú kontamináciu, to je síce pravda avšak aj po dvojitom čistený so Sonaxom som na skúšku nastriekal na disk Bilt Hamber Korrosol a na moje prekvapenie sa disk z červenal ako keby áni nebol umývaní Sonaxom. Za druhé extrémny zápach, ktorý je v uzavretom priestore skoro na nevydržanie. Jeden disk som sním čistil v technickej miestnosti, kde detailnejšie čistím disky s respirátorom proti výparom  na hlave a ten zápach bol napriek tomu veľmi nepríjemný.

Navzdory vyššie spomenutým nedostatkom je SONAX XTREME wheel cleaner Plus je veľmi dobrý čistič diskov. Dokáže výrazne skrátiť čas pri umývaní aj veľmi zanedbaných diskov alebo ich zľahka dekontaminovať od železitých nánosov. Aplikácia je veľmi jednoduchá, stačí nastriekať počkať pár minút a potom opláchnuť tlakovou vodou. Jeho cena sa pohybuje okolo 17-20€ za 750 ml čo je stred medzi kvalitnejšími čističmi diskov a záleží na každom jednotlivo či je ochotný zainvestovať na úkor rýchlejšej práce alebo nie, aj keď si myslím že za podobné peniaze sa dajú zohnať aj účinnejšie produkty.

Plusy:
+ čistiace vlastnosti
+ jednoduchá aplikácia
+ čistenie (skoro) bez námahy

Mínusy:
– zápach
– cena

SONAX XTREME wheel cleaner Plus

15€
7.5

Cena

7.0/10

Kvalita

8.0/10

Výhody

  • čistiace vlastnosti
  • jednoduchá aplikácia
  • čistenie (skoro) bez námahy

Nevýhody

  • zápach

Pridaj komentár